چگونه دو کامپیوتر را با کابل به هم وصل کنیم؟

-

simpleblogdescriptionhellog

امروز پنج شنبه , ۷ بهمن , ۱۴۰۰ شما در بیا یاد بگیر هستید.

دوستان عزیز تا بروزرسانی کامل قالب جدید صبور باشید

تبلیغات

چگونه دو کامپیوتر را با کابل به هم وصل کنیم؟

چگونه دو کامپیوتر را با کابل به هم وصل کنیم؟

اگر شما به اینترنت دسترسی ندارید و نیاز به ارسال فایل یا حتی برقرار سازی یک ارتباط بین دو کامپیوتر می باشید.  شما می توانید به راحتی این کار را با استفاده از یک کابل دو طرفه اترنت (Ethernet) ، قبل از این اکه شما دو کامپیوتر رو با استفاده از یک کابل اترنت به یک دیگر متصل کنید، شما نیاز به تغییر تنظیمات شبکه در یکی از کامپیوتر ها برای ایجاد اتصال با کابل دارید. سپس شما می توانید فایل ها را بین دو کامپیوتر جا به جا و منتقل کنید و یا حتی بازی های که قابلیت چند نفره بازی کردند را در بین دو کامپیوتر انجام بدهید.

ویندوز ۷ یا  ویندوز Vista

برای اتصال دو کامپیوتر در ویندوز ۷ یا ویندوز vista  مراحل زیرا را باید به ترتیب دنبال کنید.

۱-کابل اترنت (Ethernet) دو طرفه تهیه کنید.

توجه داشته باشید که کابل اترنت (Ethernet) حتما دو طرفه باشد تا شما بتوانید اتصال بین دو کامپیوتر را انجام بدید، در حالی که کابل اترنت(Ethernet) معمولی فقط می توانید کامپیوتر را به یک روتر و مودم متصل کند. برای تشخیص این کار الگو های سیمی آخر هر سوی کابل را با یکدیگر بررسی کنید توجه داشته باشید در کابل اترنت(Ethernet) دو طرفه که مورد نیاز این کار است الگو های رنگی هر دو طرف سیم مطابقت ندارد، در حالی که در سیم های معمولی که اکثرا در اتصال مودم به کامیپوتر استفاده می شود هر دو سر کابل از نظر الگو رنگی مطابقت دارد و یکسان است.

an-Ethernet-Cable.

۲-هر سر کابل را به یکی از ورودی هر دو کامپیوتر متصل کنید.

Connect-Two-Computers-Together-with-an-Ethernet

۳- با استفاده از قسمت Start به بخش Control panel در یکی از کامپیوتر ها بروید.

۴- در بخش Control panel گزینه Network and sharing center را انتخاب کنید.

Network and sharing center.۵- بر روی گزینه Unidentified network کلیک کنید.

Unidentified network.۶- حالا در این بخش هر دو گزینه Turn on network discovery و Turn on file and printer sharing

Cahnge sharing options for different network profiles.۷-سپس در صورت نیاز رمز admin را وارد کنید، حال هر دو کامپیوتر شما در صفحه Network and sharing قابل مشاهده خواهد بود و شما می توانید فایل های خود را به راحتی میان این دو کامپیوتر جا به جا کنید.

همچنین اگر شما نیز راه حل دیگری را نیز می دانستید که با استفاده از انواع کابل بتوانیم دو کامپیوتر را به یکدگیر متصل کرد و  یک شبکه بین آن ها ایجاد کرد در قسمت نظرات با ما در میان بگذارید.

  • اگر در فراگیری این آموزش با مشکل برخوردید و یا هر گونه سوال مربوط به این آموزش دارد از قسمت نظرات با ما در میان بگذارید تا در سریع ترین زمان پاسخگویی شما باشیم.

تبلیغات

دیدگاه مطلب چگونه دو کامپیوتر را با کابل به هم وصل کنیم؟

1 نظر ارسال شده
  1. شریف گفت:

    استفاده کردم از مطلبتان