چگونه تاریخچه تمام فعالیت‌های خود را در گوگل حذف کنیم؟

-

امروز جمعه , ۱۲ آذر , ۱۴۰۰ شما در بیا یاد بگیر هستید.

دوستان عزیز تا بروزرسانی کامل قالب جدید صبور باشید

تبلیغات

چگونه تاریخچه تمام فعالیت‌های خود را در گوگل حذف کنیم؟

چگونه تاریخچه تمام فعالیت‌های خود را در گوگل حذف کنیم؟

همانند فیس‌بوک و اپل، شرکت گوگل نیز مجبور به رعایت قانون جدید حریم خصوصی کاربران اتحادیه اروپا، مشهور به مقررات حفاظت از اطلاعات عمومی یا GDPR شد. این قانون از روز ۲۵ مه رسما اجرایی خواهد شد. خط مشی رازداری گوگل این امکان را فراهم می‌آورد تا شما راحت‌تر بدانید چه اطلاعاتی در موردتان جمع‌آوری شده است. به علاوه اکنون گوگل قدرت حفاظت و کنترل از حریم شخصی کاربران را ارتقا داده است و بهتر می‌تواند حریم خصوصی شما را مدیریت نماید.

 

گوگل

 

بهبود نحوه مدیریت حذف ردپا‌ و سابقه شما از گوگل

از نکات مهمی که با اجرایی شدن این قانون جدید در اختیار کاربران قرار خواهد گرفت این است که گوگل به طور دایم و همیشگی این اجازه را به شما خواهد داد تا کلیه اطلاعات یا بخشی از موارد مربوط به فعالیت‌ها و سوابق ثبت شده مرتبط به خود را تنها با یک کلیک حذف نمایید. در حقیقت اکنون این امکان از هر زمان دیگری ساده‌تر و راحت‌تر در اختیار کاربر قرار دارد و شما می‌توانید اکانت گوگل خود را از روی گوشی‌هوشمند یا کامپیوتر خود مدیریت کنید.

برای حذف تاریچخه گوگل خود کافی است به صفحه فعالیت‌های من (My Activity) مراجعه کنید. اگر نمی‌دانید این صفحه در کجا قرار دارد می‌توانید از این لینک وارد  صفحه My Activity شوید؛ البته باید اطلاعات اکانت گوگل خود را وارد نمایید. در اینجا لیست کاملی از جستجو‌هایی که تاکنون انجام داده‌اید یا وبسایت‌هایی را که با استفاده از سرویس‌های گوگل از آنها بازدید داشته‌اید، مشاهده خواهید کرد. از جمله این سرویس‌ها می‌توان به سرچ گوگل، جی‌میل، یوتیوب، مرورگر کروم و دیگر موارد اشاره کرد. برای این منظور باید بر روی آیکن سه نقطه‌ای که در سمت راست هر آیتم قرار دارد کلیک کنید و برای حذف سابقه بر روی کلمه Delete ضربه بزنید. همچنین شما می‌توانید با کلیک بر روی همان دکمه سه نقطه جزییات بیشتری از سابقه ثبت شده را مشاهده کنید.

بهبود نحوه مدیریت حذف ردپا‌ و سابقه شما از گوگل

همانطور که در لیست به سمت پایین اسکرول می‌کنید متوجه خواهید شد که تاریخچه اطلاعات موجود به صورت روزانه ثبت شده است و پیشنهاد می‌کنیم از ابتدای لیست در بالا که با عنوان امروز (Today) مشخص شده است، شروع نمایید. برای حذف کامل سوابق یک روز کامل کافی است بر روی دکمه سه نقطه‌ای که در کنار تاریخ قرار گرفته است کلیک کرده و گزینه Delete را بزنید. به علاوه هر روز با یک نوار آبی رنگ مشخص شده که به جز تاریخ آن روز، تعداد آیتم‌های ثبت شده آن روز نیز درج شده است.

پاک کردن فعالیت در گوگل

دقت داشته باشید که شما سوابق را هم بر اساس تاریخ و هم بر اساس موضوع و نوع سرویس گوگل می‌توانید حذف کنید. برای این کار کافی است در منوی My Activity گزینه Delete activity by را انتخاب کنید. در اینجا شما می‌توانید با استفاده از جستجوی کلمات کلیدی یا فیلتر یک سرویس خاص اقدام به حذف موارد مورد نظر نمایید. شما همچنین می‌توانید یک محدوده زمانی مشخص را برای حذف داده‌ها تعیین کنید یا با انتخاب گزینه All Time تمام تاریخچه موجود را حذف کنید. با انتخاب گزینه تمام زمان‌ها هر آنچه که تاکنون جستجو کرده‌اید و هر سابقه‌ای که با استفاده از خدمات هر سرویس گوگل از شما ثبت شده است، به طور کامل از بین می‌رود.

گوگل من

آنچه گوگل در مورد شما جمع‌آوری می‌کند را مدیریت و به دلخواه انتخاب نمایید

بعد از حذف تمام یا بخشی از سابقه خود دوباره به صفحه اصلی My Activity برگردید و بار دیگر از منوی موجود گزینه Activity controls را انتخاب نمایید. در اینجا شما می‌توانید تعیین نمایید که چه نوع اطلاعاتی را گوگل اجازه دارد در مورد شما جمع‌آوری نماید. دقت کنید تنها مواردی را که مایل نیستید ثبت شود، غیر‌فعال کنید.

آنچه گوگل در مورد شما جمع‌آوری می‌کند را مدیریت و به دلخواه انتخاب نمایید

مجموعه مواردی که به صورت پیش‌فرض به حالت انتخاب شده هستند شامل موارد زیر هستند:

فعالیت‌های وب و اپلیکیشن (Web & App Activity)

تاریخچه موقعیت مکانی (Location History)

اطلاعات مربوط به مشخصات دستگاه متصل (Device Information)

فعالیت‌های صوتی و صدا (Voice & Audio Activity)

تاریخچه جستجو در یوتیوب (YouTube Search History)

و در نهایت سابقه ویدیو‌هایی که در یوتیوب تماشا کرده‌اید (YouTube Watch History)

تبلیغات

دیدگاه مطلب چگونه تاریخچه تمام فعالیت‌های خود را در گوگل حذف کنیم؟