چطور فونت های مختلف را روی آیفون و آیپد خود دانلود و نصب کنیم؟

-

امروز پنج شنبه , ۲۹ مهر , ۱۴۰۰ شما در بیا یاد بگیر هستید.

دوستان عزیز تا بروزرسانی کامل قالب جدید صبور باشید

تبلیغات

چطور فونت های مختلف را روی آیفون و آیپد خود دانلود و نصب کنیم؟

چطور فونت های مختلف را روی آیفون و آیپد خود دانلود و نصب کنیم؟

اگر از فونت های تکراری و ساده در اپلیکیشن های iOS خسته شده اید، از طریق آموزش زیر می توانید اقدام به دانلود و نصب فونت های مختلف بر روی گوشی و تبلت های آیفون و آیپد خود کنید.

فونتی که سیستم عامل شما از آن استفاده می کند، قابلیت تغییر و عوض شدن ندارد اما می توان از فونت های دیگر بر روی برنامه های غیر سیستم مانند مایکروسافت آفیس، iWork و Adobe CC استفاده کرد.

برای دانلود و نصب فونت های مختلف و زیبا بر روی گوشی و تبلت های آیفون و آیپد می توانید مراحل زیر را دنبال کنید.

مراحل نصب:

۱- برنامه iFont را نصب کنید.

۲- پس از نصب برنامه iFont، فونت مورد نظر خود را دانلود کنید. می توانید دانلود در قسمت پایین iFont را انتخاب کنید تا دسترسی رایگان به فونت های گوگل داشته باشید. اگر هیچ کدام از آن ها مورد پسند شما نبود، می توانید به سایت های مختلف دانلود فونت سری بزنید و هرکدام را که خواستید، دانلود کنید. بر روی Open در iFont ضربه بزنید تا فونت خود را وارد آن کنید و یا مسیر More > Copy to iFonts را برگزینید تا آن را از طریق منوی اشتراک وارد برنامه کنید.

۳- اکنون iFont باز می شود و از شما محتوای فایل دانلود شده را درخواست می کند. در صورت عدم نیاز، می توانید تیک فایل های وابسته مانند عکس کاور را بردارید. حال، فونت ها در قسمت بالا با فرمت OTF یا TTF ظاهر می شوند.

اکنون باید Import to iFont را انتخاب کنید.

۴- در قسمت پایین روی گزینه Files لمس کنید. در این قسمت می توانید تمام فونت هایی را که وارد برنامه کرده اید، ببینید.

سپس Install را انتخاب کنید.

۵- پیش از تایید نصب هشداری نمایان می شود مبنی بر اینکه برنامه می خواهد تنظیمات شما را باز کند تا Configuration Profile را به شما نشان دهد. این موضوع عادی است، پس Allow را انتخاب کنید.

۶- در صفحه Install گزینه Install Profileرا انتخاب و پسورد خود را وارد کنید. هشداری را مشاهده خواهید کرد که علامتی ندارد؛ ابتدا دوباره Install و سپس Done را برگزینید.

۷- روند دانلود و نصب فونت تکمیل شده و اکنون می توانید همه جا از آن استفاده کنید. می توانید در برنامه های مختلف، لیست فونت ها را چک کنید تا بتوانید از آن ها بهره مند شوید.

اگر لیست را پیدا نکردید، ممکن است آن برنامه خاص فونت دیگری جز فونت خود برنامه را پشتیبانی نکند.

۸- برای آن که بتوانید یک فونت را حذف کنید، در قسمت Settings < General > Profiles، هر فونتی را که خواستید انتخاب کرده و سپس روی گزینه Remove Profile تاچ کنید.

تبلیغات

دیدگاه مطلب چطور فونت های مختلف را روی آیفون و آیپد خود دانلود و نصب کنیم؟