پاک کردن اپل آیدی از دستگاه مک

-

امروز پنج شنبه , ۲۹ مهر , ۱۴۰۰ شما در بیا یاد بگیر هستید.

دوستان عزیز تا بروزرسانی کامل قالب جدید صبور باشید

تبلیغات

پاک کردن اپل آیدی از دستگاه مک

پاک کردن اپل آیدی از دستگاه مک

 یکی از مهم‌ترین چالش‌هایی که کاربران دستگاه‌های مک با آن مواجه می‌شوند امکان پاک کردن اپل آیدی از روی سیستم عامل مک است.

مک او اس همانند آی او اس برای انجام بسیاری از کارها از کاربران درخواست اطلاعات اپل ایدی می‌کند. این اطلاعات بیشتر در آیکلاود و آیتونز مورد استفاده قرار می‌گیرند. با این حال برخی از بخش‌های اصلی سیستم عامل مک نظیر اپ استور اختصاصی مک نیز تخت تأثیر اپل ایدی هستند و در صورت عدم دسترسی به‌حساب اپل آیدی امکان نصب اپلیکیشن از این فروشگاه اپلیکیشن وجود ندارد.

در این میان، اگر تصمیم به فروختن یک کامپیوتر مک را داشته باشید و یا بخواهید دستگاه خود را به یک شخص دیگر هدیه بدهید، نیاز به پاک کردن اطلاعات اپل آیدی خود دارید. قرار داشتن اپل آیدی شما روی یک کامپیوتر مک به‌منزله آن است که دستگاه تمامی اطلاعات شخصی شما را در خود نگه داشته است و از طرف دیگر هیچ کس غیر از شما امکان نصب اپلیکیشن‌های جدید و انجام کارهای اصلی با آن را ندارد.

به همین دلیل شما باید حتماً پیش از اینکه دستگاه خود را به شخص دیگری ارائه دهید، اطلاعات اپل آیدی خود را از روی کامپیوتر مک بردارید تا علاوه بر حفظ حریم خصوصی شما، افراد دیگر بتوانند از آن استفاده کنند.

پاک کردن اپل آیدی از دستگاه مک

 روش انجام این کار بسیار آسان است و تنها کافی است چند قدم ساده را در کامپیوتر مک خود انجام دهید

  • ​۱٫منوی اپل را از بالا سمت چپ باز کنید

۲٫وارد تنظیمات اصلی یا همان System Preferences شوید
۳٫در تنظیمات اصلی گزینه iCloud را پیدا کرده و وارد آن شوید
۴٫در این زیر شاخه اپل ایدی خودتان را پیدا کنید و گزینه Sign Out را بزنید
۵٫در پنجره بعدی، تمامی تیک‌های مربوط به موارد مختلف را بردارید
اگر گزینه Keep a copy را بزنید اطلاعات شما در کامپیوتر باقی می‌ماند؛ اما در غیر این صورت اپل آیدی شما به همراه اطلاعات شخصی شما از روی کامپیوتر مک برداشته می‌شود.

تبلیغات

دیدگاه مطلب پاک کردن اپل آیدی از دستگاه مک