نکاتی برای خرید گل آپارتمانی

-

امروز یکشنبه , ۱۴ آذر , ۱۴۰۰ شما در بیا یاد بگیر هستید.

دوستان عزیز تا بروزرسانی کامل قالب جدید صبور باشید

تبلیغات

نکاتی برای خرید گل آپارتمانی

نکاتی برای خرید گل آپارتمانی

گیاه آپارتمانی گیاهی است که قابلیت رشد در مکان های سرپوشیده مانند داخل منازل، ادارات و غیره را داشته باشد و معمولا برای اهداف تزئینی ، اثران مثبت روانی و یا دلایل بهداشتی از جمله به عنوان تصفیه هوای داخل ساختمان پرورش داده میشوند .

برای نگهداری از این گیاهان باید عواملی مثل آبیاری ، نور ، مخلوط خاک ، دما ، رطوبت ، کود و مبارزه با آفات را در نظر گرفت.

بسیاری از این گیاهان به دمای پایین حساسیت شدید دارند، تعدادی به رطوبت کم، تعدادی به نور شدید خورشید (چرا که در جنگل های استوایی درختان بلند چتری را  بر فراز آنها ایجاد  کرده اند و از تابش مستقیم آفتاب در امان اند). و تعدادی به تمامی شرایط فوق حساسیت نشان می دهند.

 

توصیه می کنیم در هنگام خرید گلهای آپارتمانی به این نکات توجه کنید

شما باید دقیقا بدانید وضعیت نوری گلدان چه خواهد بود. پنجره‌تان جنوبی است یا شمالی؟ چند ساعت در روز از پنجره نور دریافت می‌کنید؟ اگر نور صبح تا ظهر به خانه وارد شود شرایط نوری خوبی دارید اما نور عصر کم‌رمق است.

بعضی شهرها گرم و خشک‌اند. بعضی معتدل و مرطوب. باید حدودا بدانید شهر و خانه‌تان مرطوب است یا خشک و گرم است یا سرد.

در صورتی که مبتدی هستید بهتر است گیاهان کم توقع، ارزان، سریع الرشد و قابل تکثیر را انتخاب نمایید.

از فروشنده، گیاه “ریشه پر” تقاضا نمایید این بدان معنی است که مدت زیادی است که گیاه به این گلدان منتقل شده است و ریشه توسعة مطلوب خود را انجام داده و تعویض گلدان اشکالی بوجود نمی آورد، در غیر این صورت باید چند ماه پس از خردی اقدام به تعویض گلدان گردد.

در صورتی که مایل به خریداری گلدانهای با کاشت گروهی هستید دقت نمایید که گیاهان مجموعه از نظر قد و رنگ و نیازهای محیط کاملاً هماهنگ باشند.

اگر گیاه گلدار مانند آزالیا مورد نظر شماست گیاهانی را انتخاب نمایید که پر غنچه باشد، غنچه های آن هنوز باز نشده یا تعداد کمی از آنها شکفته شده باشند.

غذای گیاهان آپارتمانی

گیاهان نیازهای خاص غذایی دارند و در اینجا هم، زیاده روی در تغذیه گیاه، آنرا از بین میبرد. غذای گیاهان یا کودهای شیمیایی، درسه شکل کلی عرضه میشود:

حلال در آب – که شامل پودر یا مایعی است که با آب رقیق شده و بر روی گیاه یا خاک آن ریخته میشود.
غذای جامد میخی شکل – این نوع کود به شکل میخ یا کپسولهایی فشرده است که در خاک فرو برده میشود و به تدریج مواد غذایی را آزاد میکند.
کود دانه ای – این کود که به شکل دانه های ریز ساخته میشود بر روی خاک اطراف ساقه پاشیده میشود و کم کم همراه با آب به داخل خاک نفوذ پیدا میکند.

 

تعویض گلدان

دقت کنید که ته گلدان دارای روزنه برای خروج آب باشد، در غیر این صورت عمل زهکشی انجام نمی شود و گیاهتان از بین می رود.

هنگام تعویض گلدان آنرا یک سایز بزرگتر انتخاب کنید.

 

هنگامی که شاخ و برگ یک گیاه بیش از حد سنگین شود یا اینکه ریشه های آن از روزنه خروج آب بیرون بزنند، زمان تعویض گلدان فرا رسیده است.

گیاه خود را به گلدانی که تنها کمی از گلدان قبلی بزرگتر است منتقل کنید.

 

همیشه در هنگام خرید گل و گیاه قبل از هرچیز به شرایط نگهداری محیط و گرفتن اطلاعات کامل مستند از فروشنده دقت کنید تا بتوانید گلهای زیبایی داشته باشید.

تبلیغات

دیدگاه مطلب نکاتی برای خرید گل آپارتمانی