طرز تهیه ریمل خانگی و طبیعی برای داشتن آرایش چشم جذاب و مطمئن

-

امروز سه شنبه , ۴ آبان , ۱۴۰۰ شما در بیا یاد بگیر هستید.

دوستان عزیز تا بروزرسانی کامل قالب جدید صبور باشید

تبلیغات

طرز تهیه ریمل خانگی و طبیعی برای داشتن آرایش چشم جذاب و مطمئن

طرز تهیه ریمل خانگی و طبیعی برای داشتن آرایش چشم جذاب و مطمئن

ریمل از انواع لوازم آرایشی های پرکاربرد در بین خانم ها است و از این وسیله آرایشی برای پرپشت کردن مژه ها و تیره و یا بلند کردن آن ها استفاده می شود. در ادامه این مطلب طرز تهیه ریمل خانگی و طبیعی را در ۷ مرحله ساده به شما همراهان عزیز و گرامی آموزش می دهیم.

با توجه به اینکه ریمل از انواع لوازمی است که به صورت مستقیم با چشم ها در تماس است بنابراین بهتر است شما از ریمل های خانگی و طبیعی که سالم و بهداشتی تر هستند برای فرم دادن به مژه های خود استفاده کنید. طرز تهیه ریمل در منزل به سادگی و راحتی امکان پذیر است و شما می توانید با صرف هزینه و زمان کم ریمل با کیفیتی را در منزل تهیه کنید.

اگر شما تمایل دارید از ریملی استفاده کنید که سالم و بهداشتی است بهتر است خودتان دست به کار شوید و با کمک مواد طبیعی ریملی مناسب را درست کنید.

 

آموزش طرز تهیه ریمل در منزل

اغلب وسایل آرایشی و بهداشتی و رنگ موها نظیر ماسک مو و ماسک صورت خانگی و رنگ موهای گیاهی و ریمل و … را می توانید با صرف هزینه کم و به کمک مواد طبیعی در منزل بسازید.

دستور تهیه ریمل خانگی

روش تهیه ریمل خانگی و طبیعی

برای طرز تهیه ریمل خانگی ابتدا وسایل مورد نیاز را تهیه کنید سپس به کمک مراحلی که در ادامه مطلب ذکر می شود اقدام به ساخت ریمل کنید.

طرز تهیه ریمل

وسایل لازم برای ساخت ریمل

  • روغن نارگیل : یک قاشق چایخوری
  • روغن ویتامین E : یک قاشق چایخوری
  • موم عسل و یا موم سویا : نصف قاشق چایخوری
  • ژل آلوئه ورا : ۳ تا ۴ قاشق چایخوری
  • کپسول زغال فعال شده : ۳ عدد
  • تیوپ ریمل : ۱ عدد
  • کیسه پلاستیکی کوچک

مراحل ساخت ریمل

۱. اگر برای تهیه ریمل تیوپ نو تهیه کنید از این مرحله صرف نظر کنید ولی اگر تمایل دارید از تیوپ ریمل قدیمی خود استفاده کنید بهتر است تیوپ ریمل را تمیز و کاملا خشک نمایید. برای تمیز کردن تیوپ و قلم موی ریمل می توانید از شامپو بچه استفاده کنید.
۲. درون ظرفی مناسب روغن نارگیل و روغن ویتامین E و موم عسل و یا موم سویا را با یکدیگر به خوبی مخلوط کنید.

روش تهیه ریمل خانگی در 7 مرحله
۳. برای ذوب کردن مخلوط روغن و موم می توانید درون ظرفی دیگر مقداری آب داغ بریزید سپس ظرف حاوی محتویات مواد ساخت ریمل را درون ظرف آب داغ قرار دهید تا مواد ذوب شوند.

دستور تهیه ریمل خانگی
۴. در این مرحله از دستور تهیه ریمل خانگی ژل آلوئه ورا را به مخلوط مواد ریمل اضافه کنید و همه مواد را به خوبی با یکدیگر ترکیب کنید.
۵. کپسول های زغال فعال شده را بشکنید و محتویات آن ها را درون مخلوط مواد ریمل بریزید و همه مواد را با یکدیگر ترکیب کنید.

دستور تهیه ریمل
۶. پاکت پلاستیکی کوچکی را بردارید و یک سوراخ کوچک در پاکت پلاستیکی ایجاد کنید سپس مخلوط مواد ریمل را درون پاکت پلاستیکی بریزید.

ریختن ریمل درون تیوپ
۷. مخلوط مواد ریمل را بوسیله پاکت پلاستیکی درون تیوپ ریمل بریزید و با کمک قلموی ریمل مواد را داخل تیوپ هل دهید تا فضای کافی برای ریختن مواد ریمل درون تیوپ فراهم شود.

ریمل خانگی        ریمل خانگی و یا کیفیت

طرز تهیه ریمل

در این بخش از آرایش و زیبایی مجله بیا یاد بگیر با طرز تهیه ریمل در منزل آشنا شدید که امیدواریم با کمک این مطلب آموزشی بتوانید ریمل با کیفیتی را در منزل بسازید.

 

 

تبلیغات

دیدگاه مطلب طرز تهیه ریمل خانگی و طبیعی برای داشتن آرایش چشم جذاب و مطمئن