ساخت اسباب بازی برای کودکان در خانه

-

امروز پنج شنبه , ۳۰ دی , ۱۴۰۰ شما در بیا یاد بگیر هستید.

دوستان عزیز تا بروزرسانی کامل قالب جدید صبور باشید

تبلیغات

ساخت اسباب بازی برای کودکان در خانه

ساخت اسباب بازی برای کودکان در خانه

از آنجا که بازی و ساخت اسباب بازی ها تاثیر زیادی در پرورش کودک و رشد خلاقیت وی دارند. از این رو تصمیم داریم در این بخش به ارائه مطالبی در رابطه با ساخت اسباب بازی بپردازیم.

بازی کردن شاید از اساسی ترین نیازها و فعالیت های کودکان به شمار آید، چرا که علاوه بر سرگرم کردن کودک، او را برای ورود به دوره بزرگسالی و زندگی صحیح در آینده آماده می کند. کودکان معمولا  تمایل زیادی به ساخت اسباب بازی  دارند، بنابراین با استفاده از این شیوه، هم کودک را سرگرم نموده ایم و هم اینکه خلاقیت و توانایی ذهنی کودکان را پرورش داده ایم.

اسباب بازی ها  و به طور کلی بازی ها به ویژه بازی های فکری از جمله ابزار مهم در تربیت آموزشی کودکان و نوجوانان می باشند، جدا از مزیت سرگرم کنندگی آنها، بازی می تواند تاثیر مهمی در شکل گیری ساختار ذهنی کودکان برجای گذارد، همچنین حس اعتماد به نفس و عزت نفس را در آنان تقویت می کند. اسباب بازی های فکری و آموزشی باعث نوآوری در کودکان شده و موجب می شود که افکار و احساسات درونی و بیرونی خود را راحت تر بیان کنند. در این مقاله به معرفی یک نمونه ساده از ساخت اسباب بازی در خانه پرداخته ایم که می تواند برای شما جالب باشد، ضمن اینکه انواعی از عکس اسباب بازی های ساخته شده را در اینجا به نمایش گذاشته ایم که امیدواریم از تماشای آن ها لذت ببرید.

اسباب بازی ماشین

ساخت اسباب بازیساخت کاردستی هواپیما با بطری برای کودکانعروسک های نمدی زیبا

ساخت خانه با رول کاغذی

ساخت تابلوی سنگی زیبا

خانه کریسمسی

ساخت اسباب بازی اسب

ساخت کاردستی ساده و با نمک

ساخت انگشتی های زیبا با استفاده از اضافه کاموا

عروسک نمدی زیبا

کاردستی بادکنکی

اسباب بازی هواپیما

ساختن اسباب بازی با نمد

ساخت تابلوی زیبا با استفاده از دکمه

کاردستی ساده برای کودکان

کاردستی عروسک برفی

آموزش ساخت الفبای نمدی

ساخت این نوع اسباب بازی ایده ای بسیار جالب بوده که علاوه بر سرگرم کردن کودک، برای آموزش سریع و راحت به کودکان دبستانی نیز مفید می باشد. همچنین با این روش می توانید حروف اسم کودک را به او آموزش دهید.

آموزش ساخت الفبای نمدی

 

وسایل مورد نیاز:

  • نمد
  • قیچی
  • نخ قلاب دوزی
    سوزن گلدوزی
    سنجاق
    حروف الفبای چاپ شده
در این روش، حروف الفبا مورد نظر خود را بر روی نمد قرار دهید و دور حرف را با قیچی ببرید. توجه داشته باشید که برای دو طرف حروف، نمدها را برش بزنید و آماده کنید. حال دو طرف حروف نمدی را به هم سنجاق کنید.
آموزش ساخت الفبای نمدیآموزش ساخت الفبای نمدی
با استفاده از نخ های گلدوزی که هم رنگ نمد شما می باشد، لبه های حروف سنجاق زده شده را به صورت دندان موشی بدوزید.
آموزش ساخت الفبای نمدی
در این مرحله قبل از تمام شدن دوخت، داخل حروف را به وسیله پنبه یا مواد دیگری مانند پشم شیشه پر کنید، سپس قسمتی را که باز گذاشته اید بدوزید و ساخت کاردستی حروف الفبا را به اتمام رسانید.

آموزش ساخت الفبای نمدی

در این مقاله به ذکر مطالبی در مورد تاثیراتی که بازی کردن و همینطور ساخت اسباب بازی می تواند در روحیه کودکان و نوجوانان داشته باشد، پرداختیم. امیدواریم این مطلب مورد علاقه شما واقع شده باشد.

تبلیغات

دیدگاه مطلب ساخت اسباب بازی برای کودکان در خانه