ترک های پوستی را چگونه از بین ببریم؟

-

simpleblogdescriptionhellog

امروز جمعه , ۸ بهمن , ۱۴۰۰ شما در بیا یاد بگیر هستید.

دوستان عزیز تا بروزرسانی کامل قالب جدید صبور باشید

تبلیغات

ترک های پوستی را چگونه از بین ببریم؟

ترک های پوستی را چگونه از بین ببریم؟

کلاژن موجود در پوست خاصیت کشسانی دارد و هر چه میزان کلاژن پوست بالا باشد سلامت پوست شما تضمین شده خواهد بود کلاژن از طریق پروتئین تأمین می شود و افرادی که این پروتئین را به میزان کمی در بدن دارند پوست آنها کمتر فرایند کلاژن سازی را انجام می دهد و در نتیجه با تغییرات آب و هوایی و کاهش وزن یا اضافه وزن پوست آنها دچار ترک های پوستی می شود. این مشکل پوستی علاوه بر تغییرات وزنی علل های دیگری نیز دارد اما شایع ترین علت آن می تواند تغییرات وزنی در جسم فرد باشد.

ترک های پوستی چگونه اند؟

به لحاظ ویژگی های ظاهری ترک پوستی شکلی رگه دار بر روی پوست دارد که بیشتر در قسمت های عضله ای بدن مانند سینه، ران، بازو ،پشت، باسن، شکم و همچنین در قسمت های بالا تنه نیز دیده می شود. جوان سازی پوست می تواند در زیبایی شما بسیار مؤثر باشد بنابراین توجه به آن و مراقبت از پوست ضروری است.

ترک های پوستی بیشتر در بین خانم ها شایع است و علت آن طی کردن دوران بارداری است که با بزرگ تر شدن قسمت شکم این ترک ها به مروز ایجاد می شوند و هر قدر میزان پروتئین و کلاژن موجود در پوست کم باشد این ترک های بیشتر و عمیق تر خواهند بود. در مردان نیز این ترک ها به دلیل تغییرات در وزن ایجاد می شود.

روش های درمان ترک پوستی:

ترک پوستی می تواند با استفاده از روش های مختلفی درمان شود که برخی از این روش های درمان با مصرف دارو و کرم های مخصوص صورت می گیرد در برخی از موارد نیز با مراجعه به پزشک با استفاده از دستگاه های به روز می توان این ترک های پوستی را درمان کرد در روشی دیگر نیز بیشتر افراد ترجیح می دهند از درمان خانگی استفاده کنند.

شاید بپرسید  که پاکسازی پوست صورت چگونه ممکن است و چگونه با روش های طبیعی پوست صورتمان را پاکسازی کنیم؟ آیا این روش ها مؤثر است؟ در پاسخ به این سؤالت باید بیان کرد که روش های خانگی برای درمان بیماری های پوستی بادوام تر نی خواهد بود.

مصرف کرم برای رفع ترک پوست

۱- مصرف دارو:

ترتینوئین، سنتلا آسیاتیکا، کره کاکائو و تقویت کننده کلاژن از جمله کرم هایی هستند که می تواند برای درمان ترک پوستی مؤثر باشد مصرف این کرم ها موجب می شود تا پوست شما روند کلاژن سازی خود را بهبود بخشد و با حفظ شادابی و سلامت پوست ترک پوستی را نیز درمان کند.

 ۲- روش های پزشکی:

جراحی و انواع لیزر نیز از روش های درمانی است که می توانید برای رفع ترک پوستی استفاده کنید در لیزر درمانی طی جلساتی مختلف با استفاده از اشعه لیزر این ترک ها از بین می رود و در روش جراحی نیز امکان اینکه بعد از عمل زخم ها باقی بمانند وجود دارند.

۳- روش های خانگی:

یکی از روش های خانگی برای درمان ترک پوستی مصرف مواد غذایی است که حاوی ویتامین A می باشند موادی مانند هویج و سیب زمینی دارای مقادیر زیادی از ویتامین A هستند همچنین مصرف کرم هایی که حاوی این ویتامین هستند می تواند مؤثر باشد.

در روشی دیگر می توانید با تهیه اسکراب شکر ترک های پوستی را درمان کنید در این روش شکر، رغن بادام و روغن نارگیل را با یکدیگر مخلوط کرده و محلول آن را بر روی سطح پوست که دارای ترک است بمالید این کار موجب می شود تا این ترک ها لایه برداری شوند.

درمان ترک های پوستی

آلوءورا نیز یک راهکار درمانی مؤثر و روش خانگی ساده برای درمان ترک پوستی است که بسیار مؤثر می باشد در این روش ژل برگ آلوءورا را بر روی سطوح ترک دار پوست قرار دهید مصرف دوره این داروی گیاهی موجب کلاژن سازی پوست می شود.

روغن نارگیل، روغن بادام و عسل نیز از موارد دیگری هستند که می تواند با مصرف دوره ای این ترک های پوستی را کاهش دهد و پوستی شاداب و سالم را برای شما به همراه داشته باشد. ماسک روغن بادام می تواند برای سلامت پوست مؤثر باشد

تبلیغات

دیدگاه مطلب ترک های پوستی را چگونه از بین ببریم؟