آیا پیشاب باعث بارداری می شود؟ پیشاب چیست؟ آیا پیشاب دارای اسپرم می باشد؟

-

امروز یکشنبه , ۲ آبان , ۱۴۰۰ شما در بیا یاد بگیر هستید.

دوستان عزیز تا بروزرسانی کامل قالب جدید صبور باشید

تبلیغات

آیا پیشاب باعث بارداری می شود؟ پیشاب چیست؟ آیا پیشاب دارای اسپرم می باشد؟

آیا پیشاب باعث بارداری می شود؟ پیشاب چیست؟ آیا پیشاب دارای اسپرم می باشد؟

پیشاب چیست؟ آیا پیشاب باعث بارداری می شود؟ احتمال بارداری با پیشاب چند درصد است؟ چگونه می توان جلوی بارداری با پیشاب را گرفت؟

پیشاب چیست؟

ادرار ترکیبی اسیدی دارد و باعث می شود اسپرم درمایع منی از بین برود. در آلت تناسلی مردان غددی وجود دارد که زمان تحریک جنسی ماده ای بی رنگ و قلیایی تولید می کنند.

این مایع چسبناک و برای جلوگیری از بین رفتن اسپرم‌ها در داخل منی توسط ادرار تولید می‌شود. این مایع قبل از انزال مرد از آلت تناسلی مردان خارج می‌شود و پیشاب نام دارد.

در طول تحریک جنسی حدود ۴ میلی لیتر پیشاب از بدن مردان خارج می‌شود. پیشاب شبیه مایع منی است، اما رقیق تر و شفاف و چسبنده است.

آیا پیشاب حاوی اسپرم است؟

با اینکه کارشناسان درباره وجود اسپرم در پیشاب به یک نظر قطعی نرسیده‌اند اما بعضی مطالعات نشان می دهد که پیشاب حاوی اسپرم زنده متحرک است و می تواند باعث بارداری شود.

مجله انجمن پزشکی تایلند در سال ۲۰۱۶ گزارشی منتشر و اعلام کرد مایع پیشاب در ۱۶ درصد مردانی که مورد آزمایش قرار گرفتند حاوی اسپرم فعال است. این مطالعه نشان داد تقریبا ۴۰ درصد از نمونه های پیشاب شامل یک نسبت معقولی از اسپرم های زنده هستند.

 

احتمال بارداری با پیشاب چقدر است؟

با اینکه احتمال بارداری با پیشاب خیلی کم است اما پزشکان معتقدند روش طبیعی برای جلوگیری از بارداری راه امنی نیست.همانطور که می دانید شانس بارداری شامل زمان تخمک گذاری و در دسترس بودن اسپرم متحرک است.وقتی آلت تناسلی تحریک شود، پیشاب تولید می‌شود.

 

پزشکان معتقدند پیشاب ممکن است هزاران اسپرم زنده داشته باشد یکی از این اسپرمها اگر در زمان تخمک گذاری خودش را به تخمک برساند پس احتمال بارداری هم وجود دارد.

 

پس بدون این که هیچ گونه انزالی اتفاق بیفتد پیشاب حاوی اسپرم است و می تواند تخمک را بارور کند. حتی اگر تخمک گذاری اتفاق نیفتاده باشد در رحم تخمک وجود داشته باشد، امکان بارداری وجود دارد، چون پیشاب حاوی اسپرمی است که می تواند چند روز در بدن زندگی کند.

 

اگر در حال تخمک گذاری باشید، شانس بارداری خیلی بیشتر می شود. در روش طبیعی جلوگیری، ممکن است پیشاب آزاد شود. پیشاب حاوی اسپرمی است که می تواند در بدن زنان تا زمان تخمک گذاری باقی بماند.

مهمترین دلیلی که پزشکان توصیه می‌کنند روش طبیعی روش موثری نیست همین موضوع است که نمی‌توانند پیشاب را کنترل کنند. برخی از مردان پیش از انزال بیشتر از دیگران پیشاب تولید می کنند و گاهی اوقات این پیشاب باعث بارداری می شود.

پیشاب چیست

آیا پیشاب باعث انتقال بیماری های جنسی می‌شود؟

پزشکان متخصص معتقدند پیشاب می تواند باعث انتقال عفونت و بیماریهای جنسی شود. محققان معتقدند روش طبیعی نمی‌تواند در برابر انتقال بیماری های جنسی از بدن محافظت کند.

به همین دلیل زوج هایی که از روش طبیعی برای جلوگیری از بارداری استفاده می‌کنند در معرض خطر ابتلا به عفونت های منتقله از راه رابطه جنسی هستند. کاندوم بهترین روش برای جلوگیری از ابتلا به این بیماری‌هاست.

چگونه می توان از بارداری با پیشاب جلوگیری کرد؟

  • یکی از بهترین روشهای جلوگیری استفاده از کاندوم از همان لحظه اول تحریک جنسی است. با کاندوم هیچی اسپرمی نمی‌تواند وارد واژن شود چه با پیشاب چه بی پیشاب.
  • استفاده از قرص های ضد بارداری. قرصهای ضد بارداری از تخمک گذاری جلوگیری می‌کنند، با این روش دیگر هیچ تخمکی برای لقاح توسط اسپرم وجود ندارد.

 

تبلیغات

دیدگاه مطلب آیا پیشاب باعث بارداری می شود؟ پیشاب چیست؟ آیا پیشاب دارای اسپرم می باشد؟

نظرات برای این مطلب بسته شده است.

Sorry, the comment form is closed at this time.