آیا آب منی خشک شده باعث حاملگی می شود ؟

-

امروز جمعه , ۱ بهمن , ۱۴۰۰ شما در بیا یاد بگیر هستید.

دوستان عزیز تا بروزرسانی کامل قالب جدید صبور باشید

تبلیغات

آیا آب منی خشک شده باعث حاملگی می شود ؟

آیا آب منی خشک شده باعث حاملگی می شود ؟

آیا منی خشک شده می تواند باعث بارداری شود؟

اگر اسپرم با هوا روبرو شود، رطوبتش را به سرعت از دست می دهد و زمانی که خشک شود می میرد و دیگر هیچ تاثیری روی تخمک ندارد. اسپرم خشک شده حتی اگر دوباره مرطوب شود نمی تواند فعال گردد! با این حال در یک محیط با گرما و رطوبت مناسب ممکن است ۳ تا ۵ روز هم خارج از بدن زنده بماند.

بسیاری از افراد تصور می کنند که مایع منی خشک شده می تواند باعث بارداری شود. این باور غلط به دلیل ناآگاهی عمومی گسترش پیدا کرده است. منی خشک شده منجر به بارداری نمی شود زیرا اسپرم ها نیمه عمر بسیار کوتاهی داشته و در محیط های خشک زنده نمی مانند.

آیا دست آغشته به اسپرم باعث بارداری می شود؟

برخی زنان نگرانند که شاید مایع منی روی دستشان بوده باشد و در اثر تماس بعدی دست به واژن موجب بارداریشان شود. بله اگر درست بعد از انزال دستتان که به منی آغشته شده را به واژن بکشید احتمال باردار شدن وجود دارد ولی این مایع به سرعت خشک شده و با گذشت زمان اسپرم ها ناپایدار شده و از بین می روند.

آیا اسپرم با رسیدن به هوا می میرد؟ آیا اکسیژن اسپرم را می کشد؟

نه، اکسیژن اسپرم را از بین نمی برد. هنگامی که اسپرم خشک می شود، می میرد و نمی تواند تخمک را بارور کند. اسپرم می تواند ۳-۵ روز در محیط گرم و مرطوب واژن یا رحم زندگی کند. اسپرم پس از خشک شدن، حتی اگر دوباره مرطوب باشد، زنده نمی شود.

آیا ریختن اسپرم روی واژن باعث بارداری می شود؟

باید بگویم بله احتمالش وجود دارد حتی اگر باکره باشید هم احتمال بارداری به این روش وجود دارد بنابراین حتما از یک روش مناسب پیشگیری از بارداری مثل استفاده از قرص یا کاندوم استفاده نمایید.

 

پرسش و پاسخ :

۱ – اگر نزدیکی به صورتی باشد که منی به داخل رحم نریزد و برای اطمینان پس از نزدیکی محل با آب و صابون شسته شده باد آیا باز هم احتمال بارداری است؟

آیا شستشو با آب و صابون میتوانددر از بین بردن اسپرم کمک کند؟

پاسخ :

تنها راه بارداري ورود اسپرم به واژن است.

آب صابون دستمال تايد وايتكس و و و هرگونه مواد پاككننده مني رو تميز مي كنند و اثري ازش نمي گذارند

در مواردي كه شما گفتيد احتمال بارداري صفر است.

۲ – اگر انگشت به منی الوده شده باشد بعد ۵دقیقه که خشک می شود.اگه همین انگشت را وارد وازن کرده ایا احتمال حاملگی هست یا نه؟ اگر انگست را با دستمال پاک کنیم انوقت چی؟

پاسخ :

اسپرم در دستگاه تناسلی زن حدود ۳ تا ۵ روز زنده می ماند. در محیط خارج از دستگاه تناسلی زن و در هوای آزاد با توجه به حجم و مقدار آن بین نیم تا ۴ ساعت زنده می ماند.

اگر اسپرم زنده وارد دستگاه تناسلی زن شود و در همان زمان تخمک آمده باروری نیز وجود داشته باشد حاملگی رخ خواهد داد. اگر پاک کردن باعث از بین رفتن تمام باقیمانده مایع منی شود بالطبع اسپرمی هم وجود نخواهد داشت.

۳ – می خواستم بدونم اگر منی روی دست بریزه وبا دستمال پاک بشه وبعد دست با داخل شورت که ار ترشحات واژن خیس بوده تماس پیدا کنه واون روز دقیقا روز تخمک گذاری باشه اختمال حاملگی هست؟لازمه تا فرصت هست از روش اورژانس استفاده کنم؟

پاسخ :

در اين جور موارد احتمال بارداري خيلی ضعيف هست ،اما هميشه توصيه ميشه از انجام اينگونه رفتارهاي پر خطر جنسي دووري كنيد . از وسايل پيشگيري استفاده كنيد

مايع مني وقتي پاك بشه(كاملا پاك) ديگه اسپرمي وجود ندارد چون مني وجود نداشته ، اما اگر هنوز مقداري دست آلوده باشه اونوقت خطرناكه

در ضمن شما كه خودتون يكبار باردار شديد ميدونيد براي بارداري اسپرم خشك شده و مني نيست و نابود شده نقشي نداره و بايد مايع در واژن تخليه شود

من پيشنهاد ميكنم براي رهايي از وسواس يا از قرصهاي كم ضرر (ياسمين و مارولون و امثالهم) استفاده كنيد يا كاندومهاي مردانه يا زنانه

 

تبلیغات

دیدگاه مطلب آیا آب منی خشک شده باعث حاملگی می شود ؟