آموزش کامل رجیستر کردن گوشی‌های هواوی در طرح رجیستری

-

simpleblogdescriptionhellog

امروز شنبه , ۹ بهمن , ۱۴۰۰ شما در بیا یاد بگیر هستید.

دوستان عزیز تا بروزرسانی کامل قالب جدید صبور باشید

تبلیغات

آموزش کامل رجیستر کردن گوشی‌های هواوی در طرح رجیستری

آموزش کامل رجیستر کردن گوشی‌های هواوی در طرح رجیستری

هواوی یکی دیگر از برندهای مطرح در بازار موبایل کشور است که مشمول طرح رجیستری شده است و خریداران این برند گوشی می‌بایست پس از خرید آن، نسبت به فعال‌سازی دستگاه خود اقدام کرده تا بتوانند از خدمات شبکه موبایلی کشور استفاده کنند. اگر شما نیز قصد خرید تلفن همراه از این برند پرفروش در کشور را دارید، آموزش گام به گام رجیستر کردن گوشی‌های هواوی در طرح رجیستری را بخوانید.

 

 

برند هواوی از جمله برندهایی است که از ۱۴ اسفند ماه سال ۹۶ وارد طرح رجیستری شده است و خریداران این برند از ساعت ۰۰:۰۱ این روز می‌بایست با رجیستر کردن گوشی‌های خود، از شبکه مخابراتی کشور استفاده نمایند. برای رجیستر کردن گوشی‌های هواوی در طرح رجیستری می‌بایست شما IMEI آن را در اختیار داشته باشید. برای دسترسی به کد IMEI در هواوی راه‌های مختلفی وجود دارد که به چند روش معمول در این برند اشاره می‌کنیم. روش پیدا کردن این کد به دو طریق است:

روش‌های دریافت و مشاهده کد IMEI در گوشی‌های هواوی برای طرح رجیستری

۱- راحت‌ترین روش برای دسترسی به IMEI از طریق کد USSD است. کد دستوری #۰۶#* را در بخش شماره‌گیری وارد کنید. پس از وارد کردن این کد دستوری، کد IMEI به شما نمایش داده می‌شود.

۲- دومین راه برای دسترسی به کد IMEI در گوشی‌های هواوی از طریق تنظیمات محصولات این برند است. برای این کار مراحل زیر را انجام دهید:

  • وارد Settings گوشی خود شوید. این گزینه از طریق منوی آبشاری و از طریق برنامه‌های گوشی، قابل دسترسی است.
  • در صفحه باز شده، تنظیمات مختلفی وجود دارد که قطعا قبل از این مشاهده کرده‌اید.
  • وارد گزینه About Phone شوید.
  • در صفحه بعد اطلاعات کاملی از گوشی خود را می‌توانید مشاهده نمایید که یکی از آنها IMEI گوشی است.

روش رجیستر کردن گوشی‌های هواوی با کد USSD

با استفاده از کد #۷۷۷۷* وارد سامانه همتا شوید. پس از ورود به این سامانه با گزینه‌های مخلتفی روبرو می‌شوید که ابتدا برای استعلام اصالت گوشی وارد گزینه ۱ شوید.

پس از وارد کردن عدد ۱ سامانه از شما درخواست وارد کردن شناسه ۱۵ رقمی IMEI دستگاه را می‌کند. کدی که در بخش اول این آموزش به دست آوردید، در کادر وارد کنید.

پس از ارسال آن طی یک پیامک اطلاعات گوشی اعم از نام، برند و مدل آن برای شما ارسال می‌شود که در صورت هماهنگی آن با شناسه وارد شده، پیامی در ابتدا مبنی بر قانونی و یا غیرقانونی بودن شناسه دستگاه ظاهر می‌گردد. در صورتی که پیام ابتدایی چیزی جز قانونی بودن شناسه دستگاه را اعلام کرد، به هیچ وجه زیر بار خرید گوشی مورد نظر نروید.

در صورتی که استعلام درست بود، می‌بایست نسبت به فعال‌سازی آن با سیم کارت خودتان اقدام نمایید. برای این کار دوباره کد ۷۷۷۷ را طبق خط اول همین بخش وارد نمایید و سپس وارد قسمت دوم یعنی فعال‌سازی شوید.

در این بخش نیز ابتدا از شما کد IMEI درخواست می‌شود. پس از آن شماره موبایلی که قصد دارید گوشی با آن شناخته شود، مشخص می‌کنید و پس از آن کد فعالسازی گوشی را از فروشنده دریافت و وارد می‌نمایید. در مرحله بعدی یک تاییدیه کلی مبنی بر اینکه دستگاه با IMEI …. برای تلفن ….. ثبت خواهد شد، دریافت می‌کنید.

در صورت تایید اطلاعات می‌بایست عدد ۱ را وارد کنید و ثبت نام را تکمیل نمایید. پس از آن پیامکی مبنی بر تکمیل فعال‌سازی گوشی برایتان ارسال می‌شود.

آموزش رجیستر کردن گوشی‌های هواوی

آیا گوشی‌های کارکرده هواوی نیز در طرح رجیستری نیاز به فعال‌سازی دارند؟

طرح رجیستری برای برند هواوی از ۱۴ اسفند ماه سال ۹۶ آغاز شده است و تمام گوشی‌هایی که قبل از این تاریخ فعال شده‌اند، نیاز به رجیستر کردن در این طرح ندارند و بدون مشکل قابل استفاده هستند. به معنای دیگر افرادی که قبل از این تاریخ گوشی نو خریداری کرده‌اند و یک‌بار به شبکه مخابراتی کشور متصل شده‌اند، نیازی به فعال‌سازی ندارند. همچنی گوشی‌های کارکرده هواوی نیز به همین منوال بوده و نیازی به ثبت در سامانه همتا ندارند.

آن دسته از مشتریانی که از ۱۴ اسفند اقدام به خرید گوشی از برند هواوی می‌کنند، می‌بایست از طریق سامانه اعلام شده، رجیستر کنند و در صورت عدم انجام این اقدام، صرفا می‌توانند یک‌ماه از تلفن همراه خریداری شده استفاده نمایند و پس از آن به سرانجام چند صد دستگاه آیفون غیرفعال شده، دچار خواهند شد.

در خرید گوشی‌های کارکرده نیز دقت کنید چرا که اگر گوشی در حد نو که قصد خرید آن را دارید، به طور مثال در تاریخ ۱۷ اسفند خریداری شده باشد و در این سامانه ثبت نشده باشد (به دلیل قاچاق بودن، امکان ثبت نداشته است) صرفا تا ۱۷ فروردین فعال خواهد بود و پس از آن غیرفعال می‌شود. پس ترفند فروشنده را با این توجیه که، فعال بودن گوشی دلیل بر رجیستر بودن آن است، نپذیرید و استعلام لازم را انجام دهید.

هواوی

آیا برای رجیستر کردن گوشی‌های هواوی هزینه‌ای باید پرداخت؟

از اشکالاتی که طرح رجیستری در این ۴ ماهه فعالیت خود با آن دست و پنجه نرم کرده است، مشکل اخاذی‌هایی است که از خریداران تلفن همراه شده است. علیرغم اعلام نهادهای ذیربط مبنی بر رایگان بودن این کار، بعضی از فروشندگان برای ارایه کد فعال‌سازی درخواست وجه می‌کنند که این کار خلاف قانون است. همان‌طور که در بالا مشاهده کردید، عملیات فعال‌سازی بدون نیاز به هزینه بوده و به راحتی توسط خریداران قابل انجام است.

تبلیغات

دیدگاه مطلب آموزش کامل رجیستر کردن گوشی‌های هواوی در طرح رجیستری