آموزش کامل خارج شدن از ریپورت در تلگرام

-

امروز سه شنبه , ۴ آبان , ۱۴۰۰ شما در بیا یاد بگیر هستید.

دوستان عزیز تا بروزرسانی کامل قالب جدید صبور باشید

تبلیغات

آموزش کامل خارج شدن از ریپورت در تلگرام

حل مشکل ریپورت شدن در تلگرام

شاید شما هم با مشکل ریپورت شدن در تلگرام بنا به دلایل مختلف، رو به رو شده‌اید. در این حالت تلگرام برای اکانت‌تان محدودیتی را اعمال کرده که مانع از فعالیت آزادنه شما می‌شود. برای خارج شدن از ریپورت تلگرام ادامه این مطلب را بخوانید.

به جرئت می‌توان تلگرام را محبوب‌ترین اپلیکیشنی نامید که کاربران در حوزه پیام رسانی استفاده می‌کنند. اضافه شده قابلیت‌های متعدد در کنار پایداری بالا، دو ویژگی اصلی هستند که این پیام رسان را به این محبوبیت بالا رسانده‌اند. یکی از بخش‌های کاربردی موجود در این اپلیکیشن، قابلیت ریپورت کردن افراد بوده که در ادامه بیشتر با آن آشنا می‌شوید.

ریپورت تلگرام چیست و چگونه شما را محدود می‌کند؟

از آن‌ جایی که هدف تلگرام، ایجاد ارتباط با افرادی است که با شما آشنایی دارند، در صورتی که برای یک شخص ناشناس که در لیست مخاطبین‌تان حضور نداشته پیامی ارسال کنید، دکمه‌ای با عنوان “Report spam” در اختیار شخص مقابل قرار گرفته که با کلیک بر روی آن، نارضایتی خودش از این موضوع را به تلگرام گزارش می‌دهد. تلگرام با توجه به این گزارش و بررسی اینکه آیا پیش‌تر هم توسط دیگر افراد ریپورت شده‌اید، محدودیتی را برای حساب کاربری‌تان ایجاد می‌کند.

چه زمانی احتمال ایجاد محدودیت برای حساب کاربری در طی ریپورت تلگرام وجود دارد؟

اشخاص در چند حالت می‌توانند شما را ریپورت کنند؛ اولین حالت زمانی است که به یک شخص ناشناس پیام می‌دهید. در این وضعیت اگر شخص از این موضوع رضایت نداشته باشد، به راحتی می‌تواند بر روی دکمه “Report Spam” کلیک کرده و شما را به عنوان یک فرد مزاحم به تلگرام معرفی کند. دومین حالتی که شما را به دام ریپورت تلگرام می‌اندازد، مربوط زمانی است که به ارسال اسپم مانند تبلیغات در گروه‌ها می‌پردازید و ادمین گروه فعالیت شما را گزارش می‌کند. دیگر وضعیت موجود هم برای حالتی است که افراد را بدون در نظر گرفتن خواسته‌شان، به گروه‌‌‌ها دعوت می‌کنید.

محدودیت ریپورت تلگرام برای کاربران چگونه است؟

در صورتی که تلگرام حساب کاربری‌تان را ریپورت کند، محدودیتی برای شما اعمال می‌شود. در این وضعیت شما تنها می‌توانید به افرادی که به عنوان مخاطب با شماره تلفن همراه وجود دارند، پیام ارسال کنید. البته در صورتی که یک فرد ناشناس برای شما پیام ارسال کند، امکان پاسخ و ادامه چت برای شما وجود خواهد داشت.

برای خارج شدن از ریپورت تلگرام چه باید کرد؟

در صورتی که برای اولین بار با محدودیت‌های تلگرام برای حساب کاربری‌تان مواجه شده‌اید، با گذشت چند روز دوباره می‌توانید به فعالیت خود مانند گذشته و بدون کوچکترین محدودیت، ادامه دهید. در غیر این صورت باید به تلگرام ثابت کنید که فعالیت‌هایی را که باعث ریپورت شدن‌تان گردیده، انجام نداده‌اید و اشتباهی در این زمینه رخ داده است.

خوشبختانه برای خارج شدن از ریپورت تلگرام یک ربات رسمی معرفی شده که برای همه کاربرانی که حساب کاربری‌شان محدودیت دارد، قابل استفاده است. برای استفاده از این روش، مراحل زیر را به ترتیب دنبال کنید.

  1. با حساب کاربری ریپورت شده خود، وارد ربات SpamBot@ شوید.

آموزش خارج شدن از ریپورت

  1. بعد از Start شدن ربات، وضعیت اکانت‌تان نمایش داده می‌شود که در صورت ریپورت بودن، چند گزینه در اختیارتان قرار می‌گیرد. در این زمان بر روی “This is a mistake” یا “اشتباه شد” کلیک کنید.

آموزش خارج شدن از ریپورت تلگرام

  1. گزینه “Yes” را انتخاب کنید.

حل مشکل ریپورت

  1. در این مرحله از شما سوال می‌شود که آیا فعالیت‌هایی را که باعث ریپورت حساب می‌شوند، انجام داده‌اید یا نه. با وجود اینکه حتما یکی از فعالیت‌های ممنوعه توسط شما انجام شده، بر روی “No, I’ll never !do any of this” کلیک کنید.

حل مشکل ریپورت تلگرام

  1. در این مرحله از شما خواسته می‌شود تا مشکل خود را در قالب یک متن بیان کنید. متن شما بهتر است به زبان انگلیسی باشد و در آن به بیان اینکه تلگرام به اشتباه اکانت شما را محدود کرده، اشاره کنید. در انتهای متن از تلگرام بخواهید تا محدودیت حساب کاربری شما برداشته شود.

پس از طی این مراحل و با گذشت مدت زمان کمی، پیامی درباره درخواست شما و حذف شدن محدودیت‌های حساب کاربری‌تان را دریافت خواهید کرد. بدین ترتیب می‌توانید بدون مشکل و محدودیت، از تلگرام خود استفاده کنید.

روش‌های دیگری برای خارج شدن از ریپورت تلگرام موجود بوده که کاربران می‌توانند در صورت عدم موفقیت از طریق روش بالا، استفاده کنند. یکی از این روش‌ها ارسال ایمیل به spam@telegram.org بوده که در آن با بیان اینکه حساب کاربری شما به اشتباه محدود شده، برای رسیدگی به مشکل، درخواست خود را ارسال می‌کنید. در این ایمیل بهتر است نام کاربری تلگرام و شماره تلفن همراه هم ذکر شود.

تبلیغات

دیدگاه مطلب آموزش کامل خارج شدن از ریپورت در تلگرام