آموزش حل مشکل خالی شدن ناگهانی باتری گوشی

-

امروز جمعه , ۱۲ آذر , ۱۴۰۰ شما در بیا یاد بگیر هستید.

دوستان عزیز تا بروزرسانی کامل قالب جدید صبور باشید

تبلیغات

آموزش حل مشکل خالی شدن ناگهانی باتری گوشی

آموزش حل مشکل خالی شدن ناگهانی باتری گوشی

 

یکی از مسائل مهمی که کاربران در زمان خرید گوشی به آن دقت می کنند ، میزان نگهداری شارژ موبایل است. گاهی به یکباره می بینیم که گوشیمان شارژ خالی می کند ولی علت آن را نمی دانیم.

 

یکی از نشانه های خرابی باتری تلفن همراه، لپ تاپ و یا سایر گجت ها و ابزارهای دارای باتری های قابل شارژ، خالی شدن ناگهانی باتری می باشد. در این مواقع با اینکه ما تلفن همراه خود را به شارژ ۱۰۰ درصد می رسانیم، اما تنها پس از چند ساعت استفاده معمول، شارژ آن تمام شده و مجبور می شویم که دوباره آن را به شارژر متصل نماییم.

کالیبره کردن باتری چیست؟

باید بدانید که تنها زمانی باید اقدام به کالیبره کردن باتری گوشی یا لپ تاپ نماییم که باتری خراب شده باشد. در صورتی که باتری ما به درستی کار کند و نیاز چندانی به کالیبره کردن آن نباشد، این امر موجب آسیب به باتری و در نتیجه خراب شدن زودتر آن خواهد شد. به عنوان مثال ما تنها زمانی اقدام به کالیبره کردن باتری گوشی می کنیم که باتری، ۹۰ درصد شارژ داشته اما ظرف مدت دو ساعت به زیر ۱۰ درصد می رسد. تنها در این صورت است که ممکن است با کالیبره کردن باتری ، بتوانیم مدت زمان عمر آن را کمی بیشتر نماییم.

 

البته گاهی نیز می تواند دلیل خالش دن زودهنگام باتری گوشی، نصب برنامه هایی باشد که با بالا بردن بار محاسباتی پردازشگر، باعث خالی شدن باتری می شوند. پس بهتر است قبل از اقدام به کالیبره کردن، با نصب برنامه های مدیریت مصرف باتری ، و یا یکبار رفتن به تنظیمات کارخانه، ابتدا از خرابی باتری، اطمینان حاصل کنیم. با این حساب اگر ما مطمئنیم که باتری گوشی یا گجت همراه ما، نیاز به کالیبره کردن دارد، باید به صورت زیر عمل کنیم تا موفق به انجام این امر شویم:

  1. صبر می کنیم تا باتری دستگاه کاملا خالی شده و خاموش گردد.
  2. به همان صورت که گوشی خاموش است، آن را با استفاده از شارژر اصلی خود به شارژ می زنیم. (دقت داشته باشید که تا زمانی که باتری به شارژ ۱۰۰ درصد نرسیده باشد، نباید آن را از شارژر جدا نمود)
  3. سپس دستگاه را از شارژر جدا نموده و سپس آن را روشن نمایید.
  4. اگر دستگاه عددی کمتر از ۱۰۰ را نشان دهد، باید دوباره آن را به شارژر متصل نماییم تا به ۱۰۰ درصد برسد.(دقت داشته باشید که این بار لازم نیست گوشی را خاموش نماییم)
  5. پس از شارژ صددرصدی، دستگاه را از شارژر جدا کرده و ری استارت می نماییم.
  6. اگر همچنان عددی کمتر از ۱۰۰ را نشان داد، مرحله ۴ و ۵ را دوباره تکرار می کنیم و انقدر ادامه می دهیم تا وقتی که با روشن نمودن مجدد دستگاه، با عدد شارژ ۱۰۰ درصد، مواجه شویم.

 

با انجام مراحل بالا ما موفق به کالیبره کردن باتری گوشی یا دستگاه همراه خود خواهیم شد. دقت داشته باشید که اگر پس از طی چند مرحله و تکرار آن، به عدد ۱۰۰ نرسیدیم، به آن معنی است که باتری گوشی، قابلیت اولیه خود را از دست داده و قابلیت کالیبره کردن را نیز ندارد. در این موارد توصیه می شود که باتری گوشی خود را تعویض نمایدد. همچنین باید به یاد داشته باشید که کالیبره کردن باتری ، تنها یک راه حل موقتی می باشد و نمی توان این انتظار را داشت که باتری گوشی ما دوباره عین روز اولش شود. اگر به دنبال چنین راه حلی می گردید، بهتر است به فکر تعویض باتری دستگاه خود باشید چون راه حل دیگری، در حال حاضر برای انواع باتری های از نوع لیتیوم یون وجود ندارد.

تبلیغات

دیدگاه مطلب آموزش حل مشکل خالی شدن ناگهانی باتری گوشی